Zuzanka

Narodila se ve 33. týdnu těhotenství, vážila 2430g a měřila 47 cm. Ve 4. měsíci se u ní začaly projevovat podivné záškuby, okolo 6.měsíce věku už byla Zuzanka trochu jiná. Nechtěla držet hlavičku, sedět, nehrála si s hračkami jako ostatní děti. Ručičky měla většinou sevřené v pěst. Odborné vyšetření na specializovaném oddělení  - neurologii, sdělilo špatné zprávy: epileptické záchvaty. Pak už následovala nemocnice, vyšetření, rehabilitace, a to stále dokola.

Příčina onemocnění není známá ale diagnóza ano - dětská mozková obrna (DMO). Má zasaženou pohybovou část celého těla, spastickou kvadruparézu, a to znamená, že na nohách i rukách má stažené svalstvo, které jí omezuje v pohybu v plném rozsahu. Sama nic nesvede ale svým verbálním projevem umí dát najevo, co chce, co se jí líbí. Dobře rozpozná rodinné příslušníky, domácí mazlíčky a některé předměty v domácnosti.

Zuzanka je ve školním věku (8let), od svých 5-ti let navštěvuje speciální základní školu v Poděbradech. Ta pomáhá rozvíjet její pohybovou část těla i psychickou stránku.

Šance, že se Zuzanka někdy postaví na své nohy tu je, takže nesmíme nic vzdávat!  

Pro Zuzku chceme díky Vám, běžcům a fanouškům našeho charitativního závodu Run for Help 2018, vybrat finanční prostředky na kočár. Jedná se o  zdravotní kočárek Kimba Neo s příslušenstvím, v hodnotě cca 60.000Kč.

 

Odměnou nám bude její roztomilý úsměv a vědomí, že je ve „svém světě“ šťastná. DĚKUJEME!

Organizátoři

Spoluorganizátoři

Účet pro platby

2501190024/2010
FIO banka
Tento účet používejte jak pro dárcovství tak pro registrační platby. Děkujeme!