Zuzanka

Narodila se ve 33. týdnu těhotenství, vážila 2430g a měřila 47 cm. Ve 4. měsíci se u ní začaly projevovat podivné záškuby, okolo 6.měsíce věku už byla Zuzanka trochu jiná. Nechtěla držet hlavičku, sedět, nehrála si s hračkami jako ostatní děti. Ručičky měla většinou sevřené v pěst. Odborné vyšetření na specializovaném oddělení  - neurologii, sdělilo špatné zprávy: epileptické záchvaty. Pak už následovala nemocnice, vyšetření, rehabilitace, a to stále dokola.

Příčina onemocnění není známá ale diagnóza ano - dětská mozková obrna (DMO). Má zasaženou pohybovou část celého těla, spastickou kvadruparézu, a to znamená, že na nohách i rukách má stažené svalstvo, které jí omezuje v pohybu v plném rozsahu. Sama nic nesvede ale svým verbálním projevem umí dát najevo, co chce, co se jí líbí. Dobře rozpozná rodinné příslušníky, domácí mazlíčky a některé předměty v domácnosti.

Zuzanka je ve školním věku (8let), od svých 5-ti let navštěvuje speciální základní školu v Poděbradech. Ta pomáhá rozvíjet její pohybovou část těla i psychickou stránku.

Šance, že se Zuzanka někdy postaví na své nohy tu je, takže nesmíme nic vzdávat!  

Pro Zuzku chceme díky Vám, běžcům a fanouškům našeho charitativního závodu Run for Help 2018, vybrat finanční prostředky na kočár. Jedná se o  zdravotní kočárek Kimba Neo s příslušenstvím, v hodnotě cca 60.000Kč.

 

Odměnou nám bude její roztomilý úsměv a vědomí, že je ve „svém světě“ šťastná. DĚKUJEME!

Dominik

Dominikovi diagnostikovali v 8. měsíci života, SMA I. typu (Spinální Muskulární Atrofie). Děti s tímto onemocněním se postupně přestávají hýbat, přijímat potravu, dýchat. Dominik tu s námi prý již neměl dle lékařů být, ALE… Rodiče udělali maximum a teď oslavil 10. narozeniny.
 
Zázraky se dějí a my chceme být součástí!
 
 
V současné době se Dominikovi bortí páteř, svalová atrofie mu neumožňuje ji udržet vzpřímenou. Dochází k zásadnímu omezení rozsahu dýchacích orgánů. Domča musí podstupovat dechovou terapii za pomocí speciálního přístroje a zároveň je potřeba nasadit intenzivněji rehabilitace za pomocí školeného odborníka. Pokusme se rozzářit Dominikovi oči tím, že pro něj vyběhneme takovou pomoc!
 
 
20.5.2018 se uvidíme na startu RUN for HELP PODĚBRADY!

Organizátoři

Účet pro platby

2501190024/2010
FIO banka
Tento účet používejte jak pro dárcovství tak pro registrační platby. Děkujeme!

Spolupracujeme